fbpx Hoppa till huvudinnehållet

ÖBOs styrelse

ÖBOs styrelse är politiskt tillsatt utifrån den politiska majoriteten i kommunen. Den väljs om vart fjärde år i samband med riksdags- och kommunval.

Roger Andersson (s) ordförande 070-536 64 68 roger.andersson@orebro.se Seydou Bahngoura (c) förste vice ordförande 070-525 12 74 seydou.bahngoura@orebro.se Anders Åhrlin (m) andre vice ordförande 076-551 56 04 anders.ahrlin@orebro.se Thord Andersson (kd) ledamot tfh61@hotmail.com Yngve Alkman (l) ledamot 070-512 21 30 yngve.alkman@orebro.se Maria Hedwall (m) ledamot maria.hedwall@orebro.se Unnur Tryggvadottir (s) ledamot unnur.tryggvadottir@gmail.com Murad Artin (v) suppleant 070-376 03 98 murad.artin@orebro.se Sara Ishak (m) suppleant sara.ishak@orebro.se David Samuelsson (s) suppleant david.samuelsson@oslo-sthlm.se

Tjänstemän:

Ulf Rohlén vd Arbete 019-19 43 08 Mobil 0707-19 43 08 ulf.rohlen@obo.se Björn Forsberg sekreterare Arbete 019-19 42 33 Mobil 0707-19 42 33 bjorn.forsberg@obo.se

Personalrepresentanter:

Sten-Inge Dellevåg Vision sten-inge.dellevag@obo.se Gabriel Johansson Fastighetsanställdas förbund gabriel.johansson@obo.se