Hoppa till huvudinnehållet

Genom att använda obo.se accepterar du vår användning av cookies

ÖBOs styrelse

ÖBOs styrelse är politiskt tillsatt utifrån den politiska majoriteten i kommunen. Den väljs om vart fjärde år i samband med riksdags- och kommunval.

Styrelse i ÖBO

Camilla Andersson (s) ordförande
camilla.a.andersson@orebro.se
Mobil 0707-19 43 01

Jimmy Nordengren (c) förste vice ordförande
Hem 019-10 89 03
Mobil 070-634 47 06
jimmy.nordengren@orebro.se

Anders Åhrlin (m) andre vice ordförande
Arbete 019-21 55 22
Mobil 076-551 56 04
anders.ahrlin@orebro.se

Lena Beime (s) ledamot
Mobil 073-529 62 00
lena.beime@orebro.se

Conny Harrysson (kd) ledamot
Arbete 019-30 38 33
Mobil 070-394 38 33
conny.harrysson@kristdemokraterna.se

Yngve Alkman (l) ledamot
Arbete 019-10 21 20
Mobil 070-512 21 30
yngve.alkman@orebro.se

Sara Dicksen (m) ledamot
Mobil 070-767 01 61
sara.dicksen@orebro.se

Yosef Mohamed (s) suppleant
yosef.mohamed@orebro.se

Murad Artin (v) suppleant
Mobil 070-376 03 98
murad.artin@orebro.se

Magnus Lander (mp) suppleant
magnus.lander@orebro.se

Tjänstemän:

Ulf Rohlén vd
Arbete 019-19 43 08
Mobil 0707-19 43 08
ulf.rohlen@obo.se

Roger Rådström, vice vd
Arbete 019-19 43 09
Mobil 0707-19 43 09
roger.radstrom@obo.se

Björn Forsberg sekreterare
Arbete 019-19 42 33
Mobil 0707-19 42 33
bjorn.forsberg@obo.se

Personalrepresentanter:

Sten-Inge Dellevåg Vision
sten-inge.dellevag@obo.se

Stellan Flodman Fastighetsanställdas förbund
stellan.flodman@obo.se