Hoppa till huvudinnehållet

Genom att använda obo.se accepterar du vår användning av cookies

ÖBOs styrelse

ÖBOs styrelse är politiskt tillsatt utifrån den politiska majoriteten i kommunen. Den väljs om vart fjärde år i samband med riksdags- och kommunval.

Camilla Andersson (s) ordförande
camilla.a.andersson@orebro.se
0707-19 43 01

Seydou Bahngoura (c) förste vice ordförande
070-525 12 74
seydou.bahngoura@orebro.se

Anders Åhrlin (m) andre vice ordförande
076-551 56 04
anders.ahrlin@orebro.se

Lena Beime (s) ledamot
Mobil 073-529 62 00

Thord Andersson (kd) ledamot
tfh61@hotmail.com

Yngve Alkman (l) ledamot
070-512 21 30
yngve.alkman@orebro.se

Maria Hedwall (m) ledamot
maria.hedwall@orebro.se

Gun Carlestam Lewin (s) suppleant
076-127 79 06
gun.carlestam.lewin@orebro.se

Murad Artin (v) suppleant
Mobil 070-376 03 98
murad.artin@orebro.se

Sara Ishak (m) suppleant
sara.ishak@orebro.se

Tjänstemän:

Ulf Rohlén vd
Arbete 019-19 43 08
Mobil 0707-19 43 08
ulf.rohlen@obo.se

Björn Forsberg sekreterare
Arbete 019-19 42 33
Mobil 0707-19 42 33
bjorn.forsberg@obo.se

Personalrepresentanter:

Sten-Inge Dellevåg Vision
sten-inge.dellevag@obo.se

Stellan Flodman Fastighetsanställdas förbund
stellan.flodman@obo.se